Uygulamalar

Android için İnstagram indir

android-için-instagram-indir

Sosyal medya platformları arasında ilk olarak dijital filtreyi kullanan Instagram, kullanıcılarının açtıkları hesaplarda fotoğraf galerileri oluşturmasını sağlayarak bu galerilerin milyonlarca kullanıcıyla paylaşılmasını sağlamaktadır.

Resimlerin altına yazılan ve başında diyez (#) işareti bulunan yazılar ise Instagram’ın etiketleme mantığıdır. Böylelikle fotoğraflarınıza eklediğiniz etiketler sayesinde kullanıcılar fotoğraflarınızı etiketlerden bulabilmektedir. Bunu Google’ın mikro hali olarak düşünebiliriz. İçerik paylaşılır, paylaşım esnasında yazılan anahtar kelimeler sayesinde arama motoru veritabanına kayıt edilir ve bu anahtar kelimelerde arama sorguları gerçekleştiren kullanıcılar resimlere ulaşır. Bütün bu işlem ağı Instagram içerisinde döngü halinde gerçekleşmektedir.

Kullanıcıların birbirini takip etmesi mantığıyla çalışan Instagram, ayrıca hesap sahiplerinin profilini gizlemesi halinde sadece takip izni verdiği kullanıcılar tarafından görüntülenmesini de sağlayabilmektedir. Ayrıca Instagram üzerinde bir çok foto-blog bulunmaktadır. Bu blog içeriklerinin çoğunluğu fotoğraf çekimi temalı olsa dahi son dönemlerde insanlar özel yaşantılarını blog haline getirerek Instagram indir üzerinde yayınlamaktadır. İnstagram mobil uygulamasını Android işletim sistemini kullanan cihazlarınıza indirmek için aşağıdaki butonlardan istediğinizi kullanabilirsiniz.

Android için Instagram indir

Yorum Yazın

35 Comments