Blog

Akıllı Cep Telefonları İle Alakalı Kısa Yollar ve İpuçları

Cep telefonları artık mesajlaştığımız ve arama yaptığımız cihazlar olmanın dışında adeta iletişimin en güçlü aracıları konumundadır. Bu yazının sonunda cep telefonlarının potansiyeli hakkında bugüne kadar yeterince fikir sahibi olmadığınızı anlayacağınızı garanti ediyoruz.

Uygulamalı ya da uygulamasız burada anlatacaklarımız da denemenizi ve buna şahit olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Dosya Yöneticisini Mutlaka Kullanın

Cep telefonunuzdaki dosyaları kullanmak ve yönetmek için illa ki herhangi bir indirme programından dosya yöneticisi indirmeye ihtiyacınız yok.

Android sistemleri kendi bünyesinde

  • Ayarlar
  • Hafıza
  • USB

Bölümlerinden ulaşabileceğiniz dosya yöneticileri bulunmaktadır. Buradaki dosya yöneticisini kullanarak dosyalarınızı tarayarak basit bir yöntemle yönetebilirsiniz.

Akıllı Cep Telefonları İle Alakalı Kısa Yollar ve İpuçları

WPS Butonunu Kullanıp Wifi’ye Erişim Sağlayın

Şifre yöntemi ile korumalı Wi-Fi ağlarına şifreyi bilmeden de bağlanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Çoğunlukla Wi-Fi ağını sağlayan modem cihazlarının arkalarında Wi-Fi şifresini arayarak kısa süreli zaman kazandıran bir adet buton bulunur.

Bu butona bastıktan sonra yapmanız gereken tek şey cep telefonunuzdan Wi-Fi ayarlarına girip, ağa WPS ile bağlanma seçeneğini işaretlemektir.

Önemli Ayarları Telefon Ekranına Taşıyın

Cep telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girerek uzun süren uğraşlar sonucu bulduğunuz fakat sürekli kullanmanız gereken bir Ayar var mı?

Çift Sim Kartı düzenleyicisi ya da Wi-Fi hiç fark etmez bunlardan herhangi bir ayarların kısayollarını 1×1 şeklindeki simgelerle cep telefonunun ana ekranına taşıyabileceksiniz.

Cep Telefonunuzu Mouse Kullanarak Kontrol Edin

Cep telefonunuzun ekranının dokunmatik ayarımı bozuldu?

Hiç telaş yapmadan bir Mouse alın.

USB girişli bu mouse’yi cihazınıza bağlamak için yapmanız gereken, bir elektronik mağazasından USB OTG kablosu temin etmektir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu