Android Cihazlara Google Hesabı Ekleme ve Kullanma

Google Play Store ile android telefon ve tabletlerinize uygulama indirmek ve satın alabilmek için cihazlarınızda bir Google Hesabı eklemeniz gerekmektedir. Android cihazlara bir yada birden fazla hesap eklemek için aşağıdaki anlatımları uygulayabilirsiniz.

Android Cihazlara Bir Yada Daha Fazla Google Hesabı Nasıl Eklenir?

Öncelikle bir Google hesabı oluşturmalısınız. Google Hesabı oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz. Açılacak olan sayfadaki formu doldurup onayladıktan sonra hesabınız açılmış olacaktır. Telefon yada tabletinizin “ayarlar” bölümüne gelin ve “Hesaplar” sekmesinin altındaki “Hesap ekle” butonuna dokunun ve Google seçeneğini seçin. Bundan sonra uygulama sizi yönlendirecektir. Gerekli adımları yerine getirerek hesap ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Daha fazla hesap eklemek için yukarıdaki adımları tekrarlayabilirsiniz.

Google Hesap Güvenliği
Google Hesap Güvenliği

Hesaplar Arasında Geçiş Nasıl Yapılır?

Google Play uygulamaları için hangi hesabı kullanmak isterseniz onu seçebilirsiniz. Hesaplar arasında geçiş yapmak için;

Yüklemek istediğiniz Google Play uygulamasını açın ve menü seçeneğine dokunun. Bu simge: google play menü simgesi  Bunu yaptığınızda kullanımda olan Google Play hesabınızın e-mail adresi görünecektir. Farklı bir hesap seçmek için aşağı doru görünen küçük oka tıklayın ve kullanacağınız Google hesabınızı seçin.

Kurtarma Seçenekleri ve Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Google hesabınızı güvenli şekilde kullanmak ve şifre unutma gibi durumlarda hesabınızı kurtarmak için yedek e-mail adresi veya yedek bir telefon numarası ekleyebilirsiniz. Şifrenizi unuttuğunuzda yada diğer problemlerde bu ikinci mail adresi ve telefon numarası size yardımcı olacaktır. Hesap kurtarma yedek mail adresi yada telefon numarası belirlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Açılan sayfadaki adımları takip ederek güvenliğinizi sağlayın.

Hesap Kurtarma Telefon Numarası Ekleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle hesabınızda oturum açın. Hesabınızda oturum açmak için buraya tıklayabilirsiniz. “Kişisel bilgiler ve gizlilik” seçeneği içinde Kişisel Bilgileriniz bağlantısını tıklayın ve “Telefon”u seçin. Daha önce bir telefon numarası eklemiş iseniz düzenleye dokunarak numarayı değiştirebilirsiniz. Yeni bir telefon numarası eklemek için “Kurtarma Telefonu Ekle” seçeneğini kullanın. Ekrana gelen talimatları uygulayın. Telefon numaranızı onaylamak için gelen kısa mesajdaki numarayı girmeniz gerekmektedir. Bu nedenle kısa mesaj özelliği olan bir telefon kullanmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

4 Yorum

        1. Google Play Store uygulaması açılmıyorsa önce telefonunuzu yeniden başlatmanızı öneririm. Sonrasında yine açılmıyorsa verileri temizleyin ve tekrar deneyin. TÜm bunlar olumlu sonuç vermez ise uygulamayı telefonunuzdan silip yeniden yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dikkatinizi Çekebilir...

Close
Close