Android Depolama Aygıtı USB Bellekler Yardımıyla da Çalışabilecek

Kurulum yapmadan Android’i Windows kullanan PC de  , bir yolu var desek ne dersiniz? Cep telefonu üreticilerinin bitmek tükenmek bilmeyen güncelleme hızlarına yetişmek pek mümkün olmuyor. Bu performansın son ürünü olan Android 7 0 Nougat Şimdi piyasada fakat, henüz birçok telefona uyumlu durumda değil.

Teknolojinin bizlere sunduğu en büyük avantajlar arasında yer alan Android Uygulamaları kullanabilmek için öncelikle bilgisayarınızda Google Play yüklü olmalıdır.

Bunu yapabilmeniz için yapmanız gereken öncelikle, sahip olduğunuz donanımın desteklendiğini  listeden kontrol edip, bir USB bellek yardımıyla Android 6.0.1’ i Windows PC’nizde kurulumsuz kullanabilirsiniz. Eğer donanımınız destek listesinde yer almıyor ise, umutsuzluğa kapılmadan sırasıyla yapmanız gereken aşamalar aşağıda belirtilmiştir.

Android-Depolama-Aygıtı-USB-Bellekler

  • Android’i Yükle

Android’in USB belleklere özel olan sürümünü cihazınıza indirin. Daha sonra PC’nizi USB bellek ile başlatıp, dilediğiniz Android sürümünü seçebilirsiniz.

  • Android’i USB Belleğe Kur

UNetbootin ile Android’i USB belleğe kurun. Bu kurulumdan sonra, İmaj dosyasını da belleğe yükleyin ve PC’nizi USB bellek ile başlatın. Bunu da BİOS ayarlarıyla yapmanız oldukça kolaydır.

PC’niz açıldığında “LİVE” seçeneğini onaylayıp, direkt olarak USB  Android’i kuruluma gerek kalmadan açmanız mümkün olacaktır. Sürekli olarak Android’i kullanacaksanız da, İnstaller seçeneğiyle PC’nizin sabit diskine indirmeniz de mümkündür. Giriş ayarlarını yaptıktan sonra karşınıza Android ekranı gelecektir.

Tüm bu işlemleri başarıyla gerçekleştirirseniz, Android’li PC’nize Google Play üzerinden kolaylıkla uygulama yükleyebilirsiniz. Artık PC’niz sizin için çok daha değerli olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close