Blog

Android İçin Facebook Lite Uygulaması

Facebook, insanların birbirleriyle rahat iletişimde bulunabilmelerini sağlayan sosyal ağ platformudur. Bu platform 2004 senesinde Harvard Üniversitesinde okuyan Mark Zuckerberg tarafından üniversiteler arası iletişim platformu olarak kurulmuştur. Bütün Harvard üniversitesine yayılmasıyla başlayan serüven, ardından Amerika Birleşik Devletleri topraklarına yayıldı.

İlk başlarda sadece okulların sağladığı mail adresleri ile kayıt olunabilen Facebook, ardından tüm mail adreslerinin kullanımına açılarak büyümeye gitti. Facebook şu anda dünyanın en fazla ziyaret edilen ve en çok zaman geçirilen siteleri arasında yer almaktadır.

Facebook Lite uygulaması Facebook’un daha az veri kullanan ve bütün ağ planlarında çalışan uygulamasıdır. Uygulama içerisinde Facebook’un grafiksel alt yapısı minimum düzeyde olduğundan dolayı eski Android cihazlar için tavsiye edilmektedir.

Android telefon ve tabletlerde daha az veri harcayan Facebook uygulaması
Android telefon ve tabletlerde daha az veri harcayan Facebook uygulaması

İnternet bağlantınız yavaşladığı zamanlarda Facebook içerisinde ki resimlere, videolara ve durum güncellemelerine ulaşmanız zorlaşır. Facebook Lite daha az veri planı kullanarak bu durumu ortadan kaldırır.

Resimleri ve videoları düşük kalitede indirerek Android cihazınızın sistem belleğini yormazken, düşük hızlı bağlantılarda ise hızlı yüklenim sunar. Özellikle 2G ve yavaş bağlantılar için tasarlanan Facebook Lite, veri planınızı daha az kullanarak internet paketinizden önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlar. Eski ya da yeni fark etmeksizin bütün Android cihazlarda stabilize bir şekilde çalışmaktadır. Play Store üzerinden telefon ve tabletlerinize güvenle indirebilirsiniz. Facebook mobil uygulamasını indirmek için buraya Facebook lite versiyonu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu