Android İçin Whatsapp Uygulaması Tanıtım

 Jan Koum tarafından 2009 yılında Appstore’un yeni endüstri çıkaracağı haberi üzerine arkadaşı Alex Fishman işbirliği ile projelendirilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde  Ocak 2010’ da resmi olarak kurulmuştur.

19 milyar dolara Facebook tarafından satın alınan Watsapp’la,internet bağlantısı yardımıyla diğer Whatsapp kullanıcıları, ücretsiz olarak mesajlaşıp sesli ya da görüntülü görüşebilirler.

Dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ la,yollanılan mesajların karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığından da  haberdar olunabilir.

Eğer yollanılan mesajın yanında saat sembolü varsa mesajın daha telefondaki uygulama sunucularına iletilmediği, tek tık işareti varsa sunucuya ulaştığı fakat karşı tarafa iletilmediği, çift tık işareti varsa karşı tarafa ulaştığı ve mavi tık işareti varsa da karşı tarafın yolladığınız mesajı okuduğu anlamına gelmektedir.

android için whatsapp indir

Resim, sesli mesaj, birbirinden eğlenceli emojiler ve videoları cep telefonundaki İnternet bağlantısını kullanarak, ekstra bir ücret ödemeden belli sınırlamaları uyumadan dilediğiniz anda ve dilediğiniz kadar iletebilmenin güzelliğini sunan WhatsApp uygulaması, iletişimin gücüne güç katıyor.

Oluşturduğunuz profil ve hesabınız üzerinden haberleşme bileceğiniz bu platformda, ileti göndereceğiniz kişinin en son ne zaman WhatsApp’ta olduğunu da görebilirsiniz.

Grup oluşturarak aynı amaç uğruna sohbet edip haberleşmenin gereken kişilerle, aynı platformda buluşmanın avantajını yaşama olanağı sunan uygulama ile, kalan zamanınızı değerlendirmek size kalıyor.

WhatsApp ekranındasevdiğiniz ve değer verdiğiniz kişilerin fotoğrafını görmek de kullanıcılara ayrı bir keyif verir.

Artık  neden aramadığınızı veya mesaj atmadığınızı çok daha zor anlatacaksınız.

WhatsApp’la aramamak için değil, arayıp haber  almak için çok nedeniniz olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dikkatinizi Çekebilir...

Close
Close