Uygulamalar

Google Earth İndir – Uydudan Dünya’yı Görüntüleme Programı

Google Earth programı ile Dünya üzerindeki tüm kentleri, şehirleri, evleri, yolları kısacası herşeyi görebilirsiniz. Google Earth programı ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Programı indirdikten sonra küçük birkaç adım ile program kullanıma hazır hale geliyor. Dünya üzerinde yer alan tüm tarihi yerler, denizler, müzeleri oturduğunuz yerden gezebilirsiniz. Aşağıdaki butonlar yardımı ile Google Earth indirin ve sizde gezmeye başlayın.

Google Earth İle Gezme Nasıl Yapılır?

Google Earth ile gezinmeye başlamak için aşağıdaki adımları yerine getirmelisiniz.

  • Belli bir noktadan çevreyi gezmek için Bakma kumandasını kullanmalısınız. Bu kumanda denetimlerin en üstünde yer almaktadır.
  • Ekranınızdaki görüntüyü çevirmek için Bakma kumandasının çevresindeki yuvarlak halkayı tutup sürüklemelisiniz.
  • Yukarı, aşağı, sola ve sağa gitmek için yine hareket kumandasını kullanın. Bu kumanda denetimlerin ortasında bulunmaktadır.
  • Ekranı yaklaştırmak ya da uzaklaştırmak için zum kaydırıcısını kullanmalısınız. Yaklaştırmak için +, uzaklaştırmak için – tarafa çekebilirsiniz.

Google Earth Geri Bildirim Gönderme

Google Earth programını geliştirmesinde Google şirketine yardımcı olmak için hataları ve sorunları bildirebilirsiniz. Geri bildirimde bulunurken sadece karşılaştığınız hatalardan değil, olmasını istediğiniz yeniliklerden de bahsedebilirsiniz. Geri bildirimde bulunmak için Google Earth son sürüm programın herhangi bir yerindeyken Yardım butonuna tıklayıp, Geri Bildirim Gönder seçeneğini seçebilirsiniz.

Önerilen Yazı: Google Play İndir
Google Earth Kullanırken Geri Bildirim Gönderebilirsiniz.

Google Earth Sokak Görünümünde Dolaşma

Önerilen Yazı: Instagram İndir

Google Earth sokak görünümü modunu kullanarak sokaklarda özgürce dolaşabilirsiniz. Sokak görünümü için görmek istediğiniz konumu iyice yaklaştırıp uzaklaştırma yakınlaştırmanın altındaki küçük adam simgesine tıklamanız yeterlidir. Google Earth ile evinizi bulmak için arama bölümüne adresinizi yazın ve arama tuşuna basın. Google Earth sizi adresinize götürecektir. Herhangi bir işletmeyi ya da yeri aramak için yine arama bölümüne aramak istediğiniz yerin adını yazın ve aramaya basın. Çıkan sonuçlardan istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Google Earth Ekran Görüntüsü

Google Earth Sistem Gereksinimleri

  • PC – Windows XP, Windows Vista veya Windows 7
  • Mac – Mac OS X 10.6.0 veya üstü
  • Linux – LSB 4.0 (Linux Standard Base) kitaplıkları

6 Yorum

  1. aslında bence gereksiz çünkü tarayıcıdan maps.google yazın aynı şekilde tüm dünyayı gezebiliyorsunuzz

  2. google earth nedense benim daha çok hoşuma gidiyor. oturup bilgisayarın başına istediğim heryeri geziyorum.

  3. Gezmeyi seven ve vakit bulamayanlara göre bir program yani ben ve benim gibiler için çok uygun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu