Blog

Google Play Store Açılmıyorsa Yapılması Gerekenler

Android işletim sistemli mobil cihazlara özgü içerik indirilebilecek market olan Google Play Store cep telefonlarının ayrılmaz bir parçasıdır.

İnternet ve cep telefonu kullanan herkesin tercih ettiği indirme mağazası olan Google Play markette oyundan tutunda müzik ve kitaplara kadar pek çok kategori incelenmekle beraber, mobil cihazınıza ücretli ya da ücretsiz bir şekilde bu uygulamaları indirebilmektesiniz.

Fakat elektronik cihazlar ve yazılımlar da dahil olmak üzere, ürünün ne olduğunun hiçbir önemi olmadan bazı anlarda hata verip sıkıntı görülebilmektedir. Bu sıkıntıların sebebi bazen güncelleme yapılmaması veya cep telefonu ayarlarından kaynaklanmaktadır.

Uygulama İndirme Başlatılamıyor

Sıkça karşımıza çıkan hataların başında gelen indirme işleminin başlamaması yani, yükleme çubuğunun olduğu yerde durup ne kadar bekleseniz bile bir türlü başlayıp işleminin gerçekleşmemesi durumudur.

Böyle bir sorunla karşılaşıldığında yapılması gereken ilk işlem Wifi ya da mobil veri ayarlarını aktif olup olmadığından emin olmaktır. Buna rağmen hala hata vermeye devam ediyorsa, telefonunuzu kapatın ve yeniden başlatmayı deneyin.

Tüm bu işlemleri başarıyla gerçekleştirebilirsiniz, sorunun % 80’i çözümlenmiş olacaktır.

Ancak bunları yapmış olduğunuz halde hata devam ediyorsa, muhtemelen başka bir sebep vardır. Bu durumda yapmanız gereken en akıllıca iş, bulunduğunuz konuma en yakın telefoncuya gidip oradan yardım istemektir.

Google Play Store sorun giderme

Google Play Store Hata Kodu

GooglePlayStore ile indirme yapmak istediğinizde veya ilk girişi sağladığınız zaman da Hata Kodu bildirimi alıyorsanız, ya cep telefonu hafızası doludur ya da uygulama güncellemeleri eksiktir.

Cep telefonunuzun güncellemesini yapıp, dahili hafızanın kontrolünü gerçekleştirip gerekli yeri açtıktan sonra, tekrar Play Store‘ye giriş yapmayı denemelisiniz.

6 Yorum

  1. Google’ı ve google play store imdiremiyorum, facemi güncelleyemiyoerum, ne yapmam gerekli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu