Blog

Google Play Store Kötü Uygulamalara Ceza Veriyor😮❗️

Artık standartlara uygun Android uygulamaları kuralını bünyesine katan Google Play Store, performans ara işareti koyarak bir nevi cezalandırma sistemi uyguluyor. Android deneyimini her geçen gün avantaja dönüştürmek isteyen Google’ın uygulamalar üzerinde çok daha etkili olması bekleniyor. Yeteri kadar performans standartlarını denetleme amaçlı yapılan bu çalışma sayesinde, işletim sistemini ayarlamanın üst seviyeye çıkmak için yetmediği, tercih edilmenin çok daha fazlasını gerektirdiğini biraz sert gelebilecek bir sistemle hayata geçiriyor.

Arama motorunda uygulama ile alakalı bir arama yapıldığında geliştirici konsolu yardımıyla uyarı gelecek ve uygulamaya işaret koyacak olan Google ile, kaliteli olmak her zaman en iyisi olmayı gerektirir.

Google’ın Android uygulama performans standardı kriterleri;

  • Donma sorunu var mı?
  • Çökme yaşadı mı?
  • Yanıt vermeme sorunu var mı?
  • Yavaş çalışıyor mu?

Bu kriterleri karşılamayan geliştiriciler tüm Android ekosistemini büyük ölçüde olumsuz bir şekilde etkiliyor. Gelişim olması için değişiklik olması şart kuralını, aktif hale getiremeyen gelişimcilerin uygulamayı Android Play Store platformundan çekmelerine kadar gidebilecek. Bu sorunla karşı karşıya kalmamak ve uyarı işareti almamak için, gelişime ayak uydurmaları gerekiyor.

Standardın %25’in altında olmaması ve cezalandırma ile  sonuçlanmaması için, performansın her zaman en üst seviyede olması “Arama Devi” Google için önemli. Kriterlere Uyan geliştiriciler uygulamalarını daima tavsiye edilenler arasında görebilirler.

Ceza mı? Tavsiye mı? Hangisini tercih edersiniz? Karar sizin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu