Uygulamalar

Çalınan Android Telefonunuzu Bulma ve İçini Silme

Google şirketinin android işletim sistemini kullanan telefonlar için ücretsiz sunduğu google play store içinde bulunan "Android Cihaz Yöneticisi" uygulaması ile telefon veya tabletinizin nerede olduğunu kolaylıkla bulabilir ve kilitleyebilirsiniz.

Android Cihaz Yöneticisi uygulaması cihazınızın yerini yaklaşık olarak Google haritalar üzerinde görmenize yarar. 1.95 Mblık küçük bir uygulama olan Android Cihaz Yöneticisi 1 dakikadan az bir sürede yüklenir ve kullanıma hazır hale gelir. Uygulamayı telefonunuza indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Find My Device indir

Android Cihaz Yöneticisi Kullanımı

Android Cihaz Yöneticisini indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. İndirme sayfasında “Yükle” butonuna basarak yüklemeyi başlatırsınız. Yükleme bittiğinde uygulamayı açabilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda karşınıza bir uyarı ekranı gelecektir. Bu ekranda Android Cihaz Yöneticisi kullanarak Google’ın telefonunuzun konum bilgilerinize erişimine izin vermeniz istenecektir. Ayrıca cihazınızı çaldırdıysanız kolluk güçlerine haber vermeniz ve kendiniz almaya gitmemeniz tavsiye ediliyor.

Android Cihaz Yöneticisi ile Yapabilecekleriniz Nelerdir?

 Android Cihaz Yöneticisi ile 3 farklı işlem yapabilirsiniz;
  1. Telefonun Zilini Çaldırma: Bu seçenek ile telefonunuzun zil sesini en yüksek seviyede 5 dakika boyunca çaldırabilirsiniz.
  2. Kilitleme: Bu özelliği kullandığınızda telefon yada tabletin ana ekranına ekran kilidi koyabilirsiniz. Bu durumda telefon başkalarının elinde bile olsa kullanamayacaklardır.
  3. Silme: Bu seçenek ile telefon içindeki herşeyi silebilir, telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Uygulamanın dışında telefonunuzun yerini tarayıcınızdan da bulabilirsiniz. Online android cihaz yöneticisi için buraya tıklayınız.  Telefonunuzun konumunu bulmak için Gmail hesabınızla giriş yaptıktan sonra telefonunuzun yerini görebilir ve yukarıda saydığımız işlemleri tarayıcıdan da gerçekleştirebilirsiniz.

Android Cihaz Yöneticisi Ekran Görüntüleri

Aşağıda resimlerle Android Cihaz Yöneticisi yüklenme ve kurulumdan sonraki ekran görüntülerini bulabilirsiniz. Tüm bunları yapabilmek ve Android uygulamalarını kullanabilmek için google play uygulamasının son sürümünün cihazınızda yüklü olması gereklidir.

Android Telefon Bulma Uygulaması Ekran Görüntüsü

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu