Blog

Onaylanmış Hesap Özelliği Sonunda Whatsapp’a da Geliyor

Sırasıyla Twitter, Instagram ve WhatsApp da kullanılan onaylanmış hesapları gösteren bir özellik olan “mavi tik”, internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a da geliyor.

Dünya gazetesindeki habere göre, Android ve iPhone’dan evvel Windows Phone’a gelecek olan özelliğin ilk kez, WhatsApp Beta da fark edildiği bildirildi.

Önce İşletme Hesaplarında Kullanılacak

Bir sonraki dönemde platforma entegre edileceği tahmin edilen özelliğin, öncelikle işletme hesaplarına tanımlandığına vurgu yapıldı.

Sosyal paylaşım siteleri arasında özellikle ünlü ve tanınmış kişilerin haberleşme amaçlı kullandıkları Twitter ile, sanal hayatta gündem yaratan onaylanmış hesapları belirten mavi tik WhatsApp ile alanını daha da genişleterek, daha fazla kitleleri bünyesine dahil ediyor.

whatsapp onaylanmış hesap özelliği

Gönderilen mesajları alıcı tarafından okunup okunmadığı ile alakalı tüm soru işaretlerini ortadan kaldıran mavi tik, şimdi cep telefonu hattındaki İnternet bağlantısı hariç ekstra bir ücret talep etmeyen sınırsız mesajlaşma uygulaması WhatsApp’la iletişime farklı bir boyut kazandırıyor.

Gönderdiğiniz mesajın yanında iki adet mavi renkte bir onay işareti bulunuyorsa, bu mesajın gönderdiğiniz kişi tarafından okunduğunu göstermektedir.

Günlerdir gündemi meşgul eden bu haber WhatsApp kullanıcılarının merakla hayata geçmesini bekledikleri teknolojik gelişmeler arasında  çoktan yerini almış durumdadır.

5 Yorum

    1. Merhaba Sevinç. WhatsApp uygulamasının açılmaması sırasında ne gibi bir sorun yaşadığını biraz daha detaylı şekilde anlatabilirsen yardımcı olmaya çalışalım. WhatsApp uygulamasını telefonuna yükledin ama açamıyorsan uygulama ayarlarından eski verileri temizlemen ve telefonunu yeniden başlatman işe yarayabilir. Bunun yanında WhatsApp ın doğru çalışmamasının bir nedeni de saat ve tarih ayarlarının doğru olmamasından kaynaklanabilir. Saat ve tarih ayarlarını da kontrol etmeni öneririm. Hayırlı günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu