Genel

Google Play Store Uygulamalar Menüsü

Google Play Android işletim sistemini kullanan tüm telefon tablet gibi akıllı cihazların mutlaka olması gereken uygulamasıdır. Sadece olması değil en güncel versiyonu olması gereklidir. Google play store içindeki uygulamalar menüsü altındaki menüleri ve tüm bilgileri aşağıdaki yazıda açıklayacağım.

Uygulamalar menüsünü açtığınızda aşağıya doğru bölüm bölüm ayrılmış uygulamaları göreceksiniz. Bu kategorilerin her birinde 6 adet en popüler uygulama gösterilmektedir. Bu başlık altında Android cihazlarınızı özelleştirmenize yarayacak uygulamalar bulunmaktadır. Bunlar genelde duvar kağıtları uygulamalarıdır.

Yeni ve Güncel Oyunlar

Adından da anlaşılacağı gibi en yeni ve en güncel oyunlar bu kategori içinde bulunmaktadır. Oyunların içinde ücretli ve ücretsiz olanları da karışık olarak mevcuttur.

google play store
Google Play Store ana sayfası ekran görüntüsü.

 

En Popüler Uygulamalar ve Oyunlar

Yine adından anlaşılacağı üzre google play store içindeki en popüler uygulama ve oyunlar bu kategori altında sıralanmıştır. Bu kategoride benim gördüğüm en popüler kaave falı diye bir uygulama çıktı bide yanında asphalt 8.

Yeni ve Güncellenmiş Uygulamalar

Bu kategori altında o an için google play store a eklenmiş en yeni ve güncel uygulamaları görebilirsiniz. Örneğin şu anda youtube uygulaması güncellenmiş ve liste başında görünüyor.

Çevrimdışı Oyunlar

Çevrimdışı oyunlar kategorisi içindeki oyunları internet bağlantınız yokken oynayabilirsiniz. Mobil yada wifi bağlantınız olmadan bu oyunları oynamanız mümkün.

Çok Oyunculu Oyunlar

Kategori içindeki oyunları birden fazla kullanıcı ile oynayabilirsiniz. Genelde ücretsiz oyunların bulunduğu bu kategori içindeki oyunlardan bazıları şunlar. Agar.io, Soccer Stars, QuizUp, Game Of War

25Mb’dan Az Oyunlar

Telefon yada tabletinizde çok yer yoksa yada alan probleminiz varsa bu kategoriyi seçebilir be 25mb dan küçük oyunları seçebilir ve yükleyebilirsiniz. Genelde küçük ve basit oyunlar bu kategori içinde bulunmaktadır. Ama en zevkli ve oynanası oyunlar da yine bu kategoride bulunuyor. Sizde Google Play indirin ve kullanmaya başlayın.

7 Yorum

  1. Harika program 7/24 indirim mağazası adeta. Ya ücretsiz ya da uygun bir ücret karşılığında yükleyebileceğiniz yüzlerce uygulama…
    İster müzik ister video ister oyun yada mesajlaşma olayına farklı boyutlar getirmiş programlar burada herşey mümkün. Kitap okumak, film izlemek gibi faaliyet yapabileceğiniz bir çok uygulama ile cep telefonlarına ve tabletlere bambaşka bir hava katan uygulama google play ;)))))

  2. Google play sayesinde istediğim programı ücretsiz olarak indirip, cep telefonumu sadece konuşmak yada mesajlaşma adına değil internetin sunduğu tüm hizmetlerden google play uygulaması ile faydalanıp hem iş hayatıma daha pratik çözümler üretip hemde boş zamanlarımı daha eğlenceli şekilde değerlendiriyorum. Google play programındaki ofis.vprogramları ile maillerim çok daha kısa sürede hazır. Bir çok müzik indirme programı ile de beğendiğim müzikleri dinleyip dilersem video klipleride izleyebiliyorum.

  3. Google play uygulamasi ile aradığım istediğim tüm programları tabletime ve telefonuma indirdim. Hem iş hemde boş zamanlarimda gerekli olan dosya programları veya oyunlar anında cebimde yada tabletimde.ücretsiz ve bir o kadar da kaliteli bir uygulama gerçektende inanması zor fakat gerçek o kadar geniş bir uygulama hazinesine sahip ki ve çokta basit bir şekilde kolayca indirebilirsiniz google play programını ve onu kullanarak ta yüzlerce uygulamayı yükleme imkânı.

  4. Harika bir internet mağazası. Google play indirdiğim günden bugüne aradığım herşeyi bulup hiçbir ücret ödemeden indirip kullanabiliyoruz.iletişimden müziğe filmden oyunlara gazeteye ekitaba kadar çok geniş bir mağaza hem alışveriş yap hemde ücret ödeme şaşılacak bir durum ama gerçek. Önce google play yükle sonra ne istediğine karar ver ve cihazında kullanmaya başla.

  5. Teknolojinin en güzel avantajlarından biri hiç kuşkusuz ücretsiz uygulama indirme programlarıdır. Bunlardan en popüler olanı google play programı istediğim her uygulamayı çok rahatlıkla indirip dilediğim zamanda telefonundan bu uygulamadan yararlanabiliyorum.Google play bu konuda her zaman bence alanında bir numara.

  6. İnternet üzerinden oyun oynamak hepimizin en büyük tutkusu bence.Oyun CD almaya yada çok eskilere atari salonu kültürü ile alakalı oyun salonlarında vakit geçirmek sıra beklemek derdine son.Google play ile tabletime ve cep telefonuma istediğim ve beğendiğim oyunları üstelik ücretsiz olarak indirip sınırsızca oynayabiliyorum.Bu yüzdende google play benim en favorim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu